chatbot pro autoškolu king

Chatbot jako instruktor v Autoškole KING

Předpokládaná doba čtení: 4 minuty

Přes 6 milionů osob v České republice vlastní řidičský průkaz. Aby mohl člověk rozšířit jejich řady, musí absolvovat řidičský výcvik v autoškole. Jednou z nejlepších pražských škol je Autoškola KING. Ta v hlavním městě funguje již od roku 2007 a nabízí komplexní služby v oblasti výuky nových a školení stávajících řidičů. Nezáleží, jestli chcete jenom prohánět malou motorku po okreskách, nebo vyrazit v patnáctitunovém kamionu do zahraničí, v Autoškole KING vás naučí řídit opravdu všechno.

Majitel autoškoly, Pavel Greiner, poskládal během let tým zkušených a sympatických instruktorek a instruktorů, jejichž společným rysem je vstřícný lidský přístup k zákazníkům. Bez zbytečného křiku se totiž žák snadněji zbaví stresu a rychleji si vybuduje patřičnou sebedůvěru při řízení. Trénovat může na vozech různých velikostí, s manuální nebo automatickou převodovkou i s rozdílnými typy motorů.

Chatbot vás sice nenaučí řídit, ale přihlásí vás do kurzu

Každý vstup do autoškoly je podmíněn vyplněnou přihláškou nového žáka, a aby došlo k zefektivnění tohoto procesu, přizvala si Autoškola KING na pomoc šéfbota. Chatbot s předdefinovanou komunikační mapou usnadní uživateli orientaci na webových stránkách a neomylně ho navede k cíli.

V tomto konkrétním případě si chatbot hned zpočátku rozdělí skupinu žadatelů na úplné “silniční” nováčky a na ty, kteří si chtějí rozšířit řidičské oprávnění o další vozidlo. V dalším kroku si zájemce zvolí typ vozidla a vybere si odpovídající skupinu. Poté se může rozhodnout, zda výcvik absolvuje ve standardním nebo zrychleném režimu, příp. si může vybrat exkluzivní VIP variantu, což znamená, že si může zvolit místo nástupu a výstupu a zároveň se instruktor přizpůsobuje jeho časovým možnostem. Tím je poptávka hotová. V závěrečném kroku si klient stáhne vlastní přihlášku a formulář zdravotní způsobilosti, který si musí nechat potvrdit lékařem. Během roku 2023 otevírali chatbota v průměru 4 lidé denně.

Školení řidičů si objednáte přes chatbota

Přihlášení do kurzu je jen jednou z cest, kudy se může zákazník Autoškoly KING v chatbotu vydat. Podobně snadným způsobem může poptat kondiční jízdy pro osvěžení řidičských dovedností nebo objednat hromadné akce typu firemního školení řidičů referentů nebo školení profesionálních řidičů, včetně speciálního kurz ADR (pro přepravu nebezpečných nákladů). V nabídce autoškoly jsou také rekvalifikační řidičské kurzy, proto nechybějí ani v chatbotu.

Chcete zpátky řidičák? Chatbot vám poradí jak.

Odebrání řidičského průkazu je jistě nepříjemná věc, a právě se snahou o jeho rychlé vrácení Autoškola KING pomáhá. Provinilec může absolvovat přezkoušení z odborné způsobilosti i podstoupit psychologické vyšetření, stačí, když v chatbotu zanechá kontakt. Operátoři ze zákaznické podpory s ním posléze doladí detaily.

Další oblastí, v níž chatbot vyniká, je odpovídání na nejčastější dotazy. Všechny podstatné informace o průběhu a harmonogramu samotné výuky jsou srozumitelně shrnuty v několika oknech. Zákazník rovněž na pár kliknutí zjistí, kdy může začít s výcvikem, nebo co všechno obnáší výuka budoucího učitele autoškoly. Protože získání řidičského oprávnění není zadarmo, je v chatbotu zpracován i kompletní ceník jednotlivých skupin a všech navazujících služeb, včetně poskytovaných slev. Vše podstatné tak zákazník najde na jednom místě.

Tím, že většina rutinních dotazů je zodpovězena chatbotem, mají operátoři více času věnovat se specifickým otázkám nebo dělat něco úplně jiného. Bonusem je i skutečnost, že chatbot odpovídá i mimo pracovní dobu (56 % dotazů v roce 2023).

Chatbot: Do you want a driver´s license?

V Česku samozřejmě žijí i cizinci, kteří si chtějí udělat řidičák. Autoškola KING vyšla těmto klientům vstříc a nabízí kurzy kompletně v angličtině nebo ruštině. Z tohoto důvodu byla česká verze chatbota přeložena do angličtiny a ten nyní může bez problémů odbavovat i zahraniční klientelu. A přidat se dají další libovolné jazyky.

Výše uvedenými příklady jsme rozhodně nevyčerpali všechny možnosti, které chatbot nabízí. Zajímá vás, jestli by se chatbot hodil i pro vaše podnikání? Stačí nám na sebe zanechat kontakt ve formuláři níže a my se vám ozveme s návrhem řešení zdarma!

Jan Ružička

O chatboty se zajímám již od roku 2016. Zkušenosti jsem o nich sbíral v Dánsku, Německu, ale také v Anglii, kde jsme měli firmu zaměřenou na věrnostní karty právě skrze chatboty. Baví mě zlepšování procesů, automatizace a také se dlouhou dobu věnuji marketingu.

    Získejte ukázku chatbota zdarma!