fbpx
Chatbot pro řemeslníky

Chatbot, ideální pomocník pro řemeslníky

Předpokládaná doba čtení: 5 minut

Sehnat v dnešní době dobrého řemeslníka je stále obtížnější. A to i přesto, že na internetu najdete stovky nabídek nejrůznějších firem. Jaké možnosti má drobný živnostník-řemeslník získat si v online prostoru pozornost zákazníků? Jak se může odlišit od konkurence? A hlavně, jak si může ušetřit práci a čas při zpracování poptávek? Odpověď na tyto otázky má 6 písmen: chatbot.

Z našich stovek klientů jsme se dokonce jednou dostali i na střechu. Bylo to právě v rámci zajímavého rozhovoru s naším dlouholetým klientem Kominictví Hlavín. Podívejte se na krátký sestřih tohoto rozhovoru:

Rozhovor na střeše o chatbotech

Nepřicházejte o zákazníky protože nemáte čas jim odpovídat!

Z aktuálního reportu všech našich chatbotů za rok 2023 vychází, že 64,8 % konverzací je mimo pracovní dobu, počítáme-li pracovní dobu od 9:00 do 17:00. 26,5 % konverzací je o víkendu. To jsou všechno časy, kdy je složité zákazníkům odpovědět. Vyčíslit, kolik chatbot dokáže ušetřit času, je složité. Ale určitě se dá vyčíslit počet poptávek, které řemeslník nezíská, protože zákazník nenajde odpověď na svůj dotaz. Náš chatbot 24 hodin, 7 dní v týdnu nepřetržitě zodpovídá opakující se dotazy a přináší tak zajímavé poptávky o které by řemeslník jinak přišel.

Nabídněte všechny své služby a případně i produkty efektivně

V první řadě může chatbot sloužit jako rádce s nabízenými službami. Málokdo ví, co přesně potřebuje a jaké jsou všechny možné varianty práce daného řemeslníka. Jako příklad můžeme třeba u již zmíněného kominíka říct třeba často opomíjené výškové práce. Podle toho, co chce zákazník, se mu postupně nabídna ta nejvhodnější varianta. Ve firmě JM Prsteny vám například chatbot pomůže s výběrem zásnubního nebo snubního prstenu. Protože jsou prsteny vyráběny ručně na míru, vybírá si klient materiál, druh kamene, velikost kroužku, a ještě několik dalších parametrů. V úplně jiném segmentu trhu ve společnosti Kotmel instalatéři zase chatbot provede zákazníka portfoliem služeb od instalatérství přes plynařinu až po návrhy koupelen.

Neplaťte zbytečně za poptávky portálům

V dnešní uspěchané době si lze poptávky samozřejmě i kupovat z různých portálů. Problémem však je kvalita, která nemusí být vždy zaručena. Pro řemeslníka tak tento způsob znamená spíše plýtvání penězi a časem, než efektivní zdroj poptávek. My věříme, že by měl řemeslník mít připravenou i variantu, kde si poptávky zpracovává skrze vlastní web než-li se spoléhá na portál, který mu cenu poptávek klidně může navýšit nebo přestane posílat.

Zjistěte všechny důležité parametry k nacenění ještě před objednávkou

Chatbot pro řemeslníky se efektivně může doptat na důležité otázky, které vám následně pomůžou hned na první pohled určit orientační cenu dané zakázky. V případě, že získáte jen telefonní číslo, jste odkázáni k tomu, že zákazníkovi musíte velice rychle zavolat a doptat se na informace a pak až poslat nabídku. Takto si jeden krok a jeden hovor nebo e-mail ušetříte a případně rovnou můžete volat s konkrétní nabídkou.

Výše zmíněný průvodce výběrem zakončený konkrétní službou či produktem stačí doplnit několika kontaktními údaji zákazníka a kompletní poptávka je na světě. Alternativním scénářem může být přesměrování zákazníka z chatbota na konkrétní položku v e-shopu, kde poté nakoupí. Kolik kroků musí zákazník v chatbotu projít, než se dostane “na konec”, se liší dle složitosti problematiky nebo podle požadavků zadavatele.

Například poptávka kominických služeb firmy Hlavín se skládá z pouhých 5 kroků a přitom zůstala dostatečně detailní. Proti klasickému webovému formuláři má chatbot tu výhodu, že poptávka je strukturována vždy stejně a s údaji, které zadavatel opravdu chce a potřebuje.

Zodpovídání často kladených dotazů

Zákazníci se rádi ptají. Mohou mít desítky dotazů k vlastnostem výrobku, k rozsahu poskytovaných služeb, k možnostem platby apod. Pokud by měl řemeslník poctivě odpovídat na všechny telefonické či e-mailové dotazy, nezůstaly by mu volné už ani večery nebo víkendy. Jak tedy uspokojit zákazníka, a přitom šetřit čas?

I v této oblasti dokáže chatbot efektivně pomoci. Základní informace o produktech či službách mohou být obsaženy již v poptávce, ale nejčastější dotazy je vhodné zpracovat do samostatné sekce. Například u JM Prsteny se zákazník dozví, zda si může prsten vytvořit sám, jak dlouho trvá výroba, či zda si může přinést vlastní zlato pro druhotné zpracování. Instalatéři Kotmel mají zpracované odpovědi například na poskytované záruky, dobu objednání nebo rozsah působnosti v rámci České republiky. Velmi často jsou součástí těchto FAQ odpovědi na způsoby dopravy a možnosti platby, reklamace či vrácení zboží, slevové akce apod.

Chatbot toho umí samozřejmě mnohem více. Může skvěle fungovat v rámci nenáročných marketingových kampaní na sociálních sítích, lze využít pro získání zpětné vazby od zákazníků či k pobídce klientů k šíření pozitivních referencí. Zajímá vás, jestli by se chatbot hodil i pro vaše podnikání? Stačí nám na sebe zanechat kontakt ve formuláři níže a my se vám ozveme s návrhem řešení zdarma!

Jan Ružička

O chatboty se zajímám již od roku 2016. Zkušenosti jsem o nich sbíral v Dánsku, Německu, ale také v Anglii, kde jsme měli firmu zaměřenou na věrnostní karty právě skrze chatboty. Baví mě zlepšování procesů, automatizace a také se dlouhou dobu věnuji marketingu.

  Získejte ukázku chatbota zdarma!

  Získejte obchodníka, který nikdy nespí!

  chatbot pro remeslniky

  Chatbot generuje více než 60 % poptávek mimo pracovní dobu!

  Chatbot je nepostradatelným doplňkem, udělal mi nový kanál příjmu zakázek!
  Pavel Frýdl
  Frýdl servis
  Je to pro mě usnadnění mojí práce. Já můžu řešit jenom svojí práci a chatbot udělá všechno ostatní za mě!
  Michal Fryč
  Kominictví Hlavín
  Chatbot pro řemeslníky

  Získejte více času na práci a naceňování zakázek.

  Chatbot dokáže efektivně získat všechny potřebné informace pro nacenění služby bez nutnosti opakovaných dotazů, což zrychluje celý proces. Navíc, pokud si klient není jistý, jakou přesně službu potřebuje, chatbot ho dokáže intuitivně nasměrovat a poradit, což usnadňuje rozhodovací proces a zvyšuje spokojenost zákazníka.

  S čím chatbot pomůže?

  Zpracuje a předá poptávku

  Zodpoví dotazy klientů

  Pracuje 24/7, poradí i s havárií

  Pomůže s náborem nových kolegů

  Ovládněte s chatbotem marketing a přilákejte nové zákazníky.

  QR kódy umístěné na letácích nebo nálepkách umožňují zákazníkům okamžitě přistupovat k chatbotu, který funguje jako interaktivní platforma pro vyplnění poptávky a prohlížení služeb. Tato metoda přeměňuje tradiční reklamu na měřitelný, interaktivní zážitek. Stejnou strategii lze využít v digitálních reklamách na platformách jako Google Ads, Sklik, Facebooku, Instagramu apod., kde animace láká uživatele k interakci s chatbotem, jež slouží jako virtuální poradce. Tím se zvyšuje angažovanost a poskytuje inovativní uživatelský zážitek.

  chatbot pro remeslniky (1)

  Proč šéfbot?

  Chatbot vytvoříme za vás!
  vas cas vs nase prace
  ukazka_chatbot_od_sefbota
  Ukázka chatbota na mobilním zařízení
  Chatbot, který má výsledky:
  chatbot_report_sefbot

  Jak to funguje?

  Jak tvoříme obsah chatbota?

  Věříme, že v jednoduchosti je krása. Proto naše chatboty tvoříme na základě konverzačních schémat. Naším cílem není popovídat si s potenciálním klientem. Chceme dlouhodobou spolupráci, a proto musíme mít výsledky. Naše řešení má výsledky.

  chatbot konverzační mapa

   Získejte ukázku chatbota zdarma!

   Chcete chatboty probrat osobně?

   Jan Ružička
   jednatel
   jan.ruzicka@sefbot.cz
   +420 728 320 265

   jan_ruzicka_sefbot